Powrót do korzeni

W świecie Internetu, elektronicznych gazet i gadżetów, wielu z nas czuje się znużonych ciągłym pospiechem, spalinami i korkami. Idelanym rozwiązaniem na takie „elektroniczne” zmęczenie jest wyłączenie laptopa, telefonu i tabletu oraz udanie się na polską wieś, celem naładowania baterii zdrowym ładunkiem w http://www.lipowadolina.com.pl/wypoczynek/.

http://www.lipowadolina.com.pl/

Na wsi najlepiej

Lipowa Dolina – Kazimierz Dolny to piękne miejsce na wypoczynek. Pełne antyków i nieprzypadkowo dobranych bibelotów sprawia wrażenie przytulnego i bliskiego każdemu. Pyszne jedzenie i bliskość natury da nam oddech od smogu i fast foodów. Urządzone ze smakiem kwatery staną się takimi, do których będziemy często wracać. To, co odróżnia Dolinę od innych ośrodków to klimat, który roztaczają wyjątkowe odrestaurowane wnętrza i wyposażenie. Nawet, jesli pogoda nie dopisze, to w tym miejscu leniuchowanie jest przyjemniejsze niż gdziekolwiek indziej.

Trudna moda na zdrowie

W nastawionym na pośpiech życiu trudno dbać o dietę i ruch. Dlatego i w tym obszarze warto spojrzeć w przeszłość. Prawdziwe polskie potrawy podane według tradycyjnych receptur to kulinarna uczta, która zmusi nas do porzucenia frytek i hamburgerów. Tradycyjne dżemy i przetwory skradną nasze serca i nie będą nam już smakować tak bardzo konserwowane i sztucznie barwione produkty ze sklepu.

Zwiedzanie Kazimierza

Sam powrót do korzeni to nie wszystko. Warto ten zamysł poszerzyć o poznawanie kultury dawnych mieszkańców polskich ziem. Okolice Kazimierza to gratka dla fanów zabytków ale także dla znawców i sympatyków przyrody. Takiego rodzaju wycieczki poszerzą naszą wiedzę, uwrażliwią nas na piękno i docenianie tego, co stworzyły ubiegłe pokolenia. Obserwowanie przyrody to świetny oddech od miasta, odpoczynek. W końcu w miejskiej dżungli nie spotkamy żadnego zwierzęcia, no może poza psem, a w lasach na pewno się uda. Również możemy podziwiać piękne widoki, bo rejon Kazimierza nie bez powodu jest kojarzony z włoską Toskanią. Także Lipowa Dolina posiada własną kolekcję win, co wzmaga skojarzenia z państwem pizzy.

Taka forma wypoczynku i powrotu do polskich tradycji jest z pewnością wskazana chociaż raz w roku. Będziemy zdziwieni, jak wiele sił nam przybędzie i jak bardzo się zregenerujemy, spędzając kilka dni z dala od pośpiechu i elektroniki.